Zdroj: https://scp-group.eu/7.rocniku-karlova-kroku-nordic-walking-maratonu.a3.html  •  Vydáno: 6.9.2010 13:53  •  Autor: Ivana

7.ročníku Karlova kroku, Nordic Walking maratonu.

V sobotu 4.9.2010 se na Božím Daru v Krušných horách sešlo na 250 příznivců Nordic Walking, aby se vydali na vytýčené tratě v rámci již 7.ročníku Karlova kroku, Nordic Walking maratonu.

V sobotu 4.9.2010 se na Božím Daru v Krušných horách sešlo na 250 příznivců Nordic Walking, aby se vydali na vytýčené tratě v rámci již 7.ročníku Karlova kroku, Nordic Walking maratonu.

Nordic Walking je sportovní aktivita, která je již v západní Evropě velmi populární a pomalu, ale jistě si získává na oblibě i u nás.
Maratón byl za slunečného, ale velmi chladného počasí slavnostně odstartován tradičně, po společné rozcvičce,  na náměstí přesně v 11:00.
Všechny kategorie vyrazily na tratě součastně. Pořadatelé připravili pro účastníky celkem dva atraktivní okruhy,  5-ti a 15-ti kilometrový.
Na delší trati čekala na účastníky vydatná občerstvovací stanice, plné vitamínů, cereálií a sympatické obsluhy.
Všichni účastníci, kteří nevlastnili speciální hole na Nordic Walking si je mohli bezplatně zapůjčit u stánku vyškoleného instruktora, či od něho získat alespoň cenné rady, jak nejlépe s touto sportovní aktivitou začít.
A to, že je Nordic Walking sport opravdu pro každého, dokazuje startovní pole, od nejmenších děti, samozřejmě v doprovodu rodičů až po nadšené důchodce, od členů sportovních klubů až po účastníky, kteří maratón vzali jako příjemnou procházku krásnou oblastí Krušných hor.
Do soutěže se již tradičně aktivně zapojilo také družstvo mladých chlapců z výchovného ústavu z Místa na Chomutovsku i se svými vychovatelkami.
A jak lákala pozvánka na tuto sportovní sobotu, o zábavu na Božím Daru nebyla nouze. K dispozici byla účastníkům zdarma Spinningová kola pod vedením zkušených instruktorů, půjčovna horských kol a koloběžek, vyzkoušet sivšichni mohli petangue s ochutnávkou francouzského vína.
Léčebné Lázně Jáchymov zde představili svou Školu zad. Fyzioterapeuté zájemcům ukázali speciální cviky a poradili, co dělat s bolavými zády. K dispozici bylo také měření cholesterolu, tuků či tlaku krve. Při sestavování programu se myslelo také na ty nejmenší. O jejich zábavu se postarali veselí klauni a dětské divadlo Kapsa Andělská hora.
Čekání na vyhlášení vítězů si účastníci mohli zkrátit občerstvením, neboť pořadatel pozval každého účastníka na oběd, připravena byla ryba, gulášek, či grilovaná klobása.
A pak už starosta obce a senátor Parlamentu České republiky v jedné osobě, Jan Horník předával  hodnotné ceny pro nejrychlejší „Nordic Wolkery“ jednotlivých kategorií a věcné ceny v rámci tomboly. Snad každý doufal, že právě jeho číslo bude vytaženo z osudí a získá tak tričko čí batoh, sportovní ledvinku, lázeňský župánek či přímo hole na Nordic Walking od společnosti LEKI.
Tombolou však akce ještě nekončila.
Příjemnou tečkou za pohodovým dnem bylo vystoupení (premiérové ve startující kariéře) mladé skupiny Jonáše Ledeckého, a oblíbené kapely 100 o C z Mariánských Lázní.
Pořadatelskému týmu z Klubu Krušných hor a produkční agentury SC Production s.r.o. se za podpory všech partnerů podařilo uspořádat zábavnou a hodnotnou soutěž, která si jistě získá mnoho svých příznivců i do dalších let.
Kompletní výsledková listina a fotky jsou k dispozici na stránkách www.czech-nordicwalking.com.
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem partnerům,kteří přispěli k uspořádání marathonu. Patří mezi ně Severočeské doly a.s.,  společnost Whirlpool, Tiskárna Horák, Karlovarský kraj a Léčebné lázně Jáchymov Poděkování samozřejmě patří také obci Boží Dar za pomoc a zázemí při konání 7.ročníku Karlova kroku, Nordic Walking Maratonu.

 

Za pořadatele Klub Krušných hor

Ing. Ivana Dobišová

 

Fotogalerie ze závodu

Výsledky celkem

Výsledky 15 km

Výsledky 5 km